5/5 - (150 امتیاز)

حساب سنت cent-account در بروکرهای فارکس چیست؟

باز کردن یک حساب سنتی باید انتخاب خوبی برای معامله گران مبتدی باشد که می خواهند در مورد معاملات فارکس اطلاعات بیشتری کسب کنند و بازار واقعی را بدون ریسک کردن سرمایه بزرگ تجربه کنند.

وقتی صحبت از معاملات فارکس می شود، داشتن استراتژی یکی از بخش های ضروری برای رسیدن به موفقیت است. حتی اگر تازه ترید را شروع کرده اید، می توانید با در دست داشتن یک استراتژی خوب، سودی به دست آورید که می تواند با تجربه یا بهبود مهارت های تحلیلی خود به دست آید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، به فضایی برای تمرین و گسترش دانش خود نیاز دارید.

متأسفانه، قبلا برای ورود کامل به بازار مالی، معامله گران ملزم به داشتن سرمایه کافی بودند که در نتیجه، اکثر افراد توان این گونه معاملات و سپرده گذاری در آنها را ندارند. بسیاری از کسانی که می‌خواستند معامله گر شوند، نمی‌توانستند هزینه کافی آن را بپردازند و در نهایت چیز دیگری را برای سرمایه‌گذاری در آن انتخاب کردند. به خاطر همین بازیگران بازار(یعنی بانکهای مرکزی دنیا که از این بازار برای کنترل تورم و نرخ ارز در کشورشان استفاده می کنند) و بروکرهای مختلف، متوجه این مشکل شدند و راه‌حلی به نام حساب سنت ارائه کردند.

حساب سنت cent-account چیست؟

حساب سنت cent-account

به بیان ساده، یک حساب سنتی به شما امکان می دهد با حجم تراکنش بسیار کمتری نسبت به سایر حساب های معمولی معامله کنید. ویژگی اصلی این حساب بر روی ارز پایه است یعنی به جای دلار معمولی شما، از سنت دلار استفاده می کنید. بنابراین اگر یک حساب سنتی باز کنید و یک دلار واریز کنید، حساب شما 100 سنت دلار، شارژ می شود.

به خاطر داشته باشید که حساب های سنتی بیشتر برای دلار و سایر ارزهای اصلی مانند یورو و پوند استفاده می شود. از اولین انتشار آن، حساب‌های سنت در میان معامله‌گران جدید بسیار مورد بحث قرار گرفته و محبوبیت زیادی کسب کرده است، و بسیاری از کارگزاران را بر آن داشته تا حساب‌های سنتی را در خدمات خود ارائه دهند.

مزایای حساب سنت cent-account:

مزیت اصلی یک حساب سنتی این است که فرصتی برای یادگیری ترید واقعی بدون ریسک کردن مبلغ زیاد در آن وجود دارد. این نوع حساب، انتخاب خوبی برای شماست تا به ترید عادت کنید و استراتژی های مختلف را امتحان کنید. در حالی که از یک حساب سنتی استفاده می کنید، می توانید هم استراتژی ای را جستجو کنید که برای شما مفید باشد و هم شانس ها و احتمالات جدید در بازار را نیز بررسی کنید.

اگر به دنبال سود بالا هستید، احتمالاً حساب سنت بهترین پاسخ نیست زیرا یک محیط کم خطر را ارائه می دهد. این حساب به شما کمک می کند قبل از افتتاح یک حساب معمولی و سرمایه گذاری در مبالغ بیشتر، مهارت های معاملاتی خود را تقویت کنید. نه تنها این، از یک حساب سنتی نیز می توان برای بررسی کیفیت خدمات یک کارگزار استفاده کرد و ببینید که آیا با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر .

اکنون شما شاید بگویید که خوب به جای استفاده از این حساب، افراد می توانند حساب دمو باز کنند؟!

در جواب این سوال می توان استدلال کرد که قبل از شروع معاملات واقعی در بازار ارز، لازم است یک حساب آزمایشی فارکس برای آموزش و کسب تجربه بیشتر باز کرده و امتحان کنید. با این حال، در واقعیت، تغییر از یک حساب آزمایشی یا دمو به یک حساب معمولی استاندارد دشوار است. از نظر روانشناسی، تغییر دادن به این شکل بسیار استرس زا است زیرا معمولا معامله گران فکر می کنند که حساب آزمایشی فقط برای تمرین است و واقعی نیست. پس هنگامی که آنها حساب خود را به یک حساب معمولی تغییر دهند، ممکن است با این فکر که این معامله واقعی، پول و سپرده مرا درگیر می کند، دچار اضطراب شده که می تواند آنها را به معاملات ناموفق سوق دهد و ضرر کنند.

در مقابل، با استفاده از یک حساب سنتی، معامله گران از همان ابتدا معامله گری واقعی را تجربه می کنند. بنابراین، بدون ریسک کردن مقدار قابل توجهی پول، به معامله و تریدکردن عادت خواهید کرد. کلید استفاده از یک حساب سنت این است که آن را طوری مدیریت کنید که گویی یک حساب معمولی با اندازه کوچکتر است. همچنین این حساب می تواند به شما کمک کند محاسبات دقیق تری انجام دهید.

ولی توجه کنید که سود اگر زیاد نباشد، باز هم سود است، و شما می توانید استراتژی را که در حساب سنت کار می کند، پس از ورود به یک حساب معمولی با مبالغ قابل توجهی پیاده سازی کنید. نکته این است که اگر می‌خواهید به جای پول برای مهارت‌ها معامله کنید، حساب سنتی مفید است . به همین دلیل است که برای معامله گران تازه کار که می خواهند با تجربه به ترید، تسلط پیدا کنند نیز بسیار سودمند است.

جالب است بدانید که همه بروکرها، این حساب را ارائه نمی دهند اما روبوفارکس این حساب را جزو خدمات خودش قرار داده تا افراد از آن استفاده کنند.

تقریباً همه کارگزارانی که این حساب را ارائه می دهند از متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 به عنوان پلتفرم معاملاتی خود استفاده می کنند . این کارگزاران به طور کلی به حساب سنت به سنت دلار یا یورو اجازه می دهند تا از محدود کردن حجم سفارشات در پلتفرم های متاتریدر جلوگیری کنند، زیرا اندازه های ترید کمتر از 0.01 لات استاندارد را مجاز نمی دانند.

تغییر ارز حساب از USD یا EUR استاندارد به انواع سنت نیز می تواند به کارگزار اجازه دهد که حداقل حجم را از 100 به 10 واحد کاهش دهد. به عبارت دیگر، حساب‌های سنت فرصت معامله با لات‌های نانو و اندازه‌های موقعیت کوچک‌تر را از طریق نرم‌افزار متاتریدر فراهم می‌کنند.

ثبت نام در روبو فارکس

آموزش باز کردن حساب سنت ProCent در روبوفارکس:

برای استفاده از حساب سنت در روبو فارکس، شما بعد از وارد شدن به سایت این بروکر، باید روی trading  موس را نگه داشته تا برای شما منوی آن باز شود. از بین گزینه های این منو، cent-account را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.(همانند تصویر زیر)

باز کردن حساب سنت روبوفارکس

اکنون تصویر زیر را مشاهده می کنید:

حساب سنت روبو فارکس

که با کلیک بر روی open cent account می توانید یک حساب سنتی MT5ProCent برای خود باز کنید.(البته این برای افرادی است که قبلا در روبو حساب باز نکرده اند)، اما اگر در این بروکر قبلا حساب باز کردید باید به شکل زیر مراحل را انجام دهید:

ابتدا وارد حساب کاربری خود در روبو می شوید، سپس روی اکانت account رفته تا منوی آن برای شما باز شود.

اموزش باز کردن حساب سنت روبوفارکس

سپس بر روی Real account کلیک می کنیم تا پنجره زیر برای شما باز شود:

اموزش باز کردن حساب سنت روبو فارکس

سپس در قسمت trading platform متاتریدر 5 را انتخاب می کنید.

و بعد در قسمت نوع اکانت account type باید متاتریدر5 پروسنت MT5ProCent را انتخاب کنید.

انتخاب پلتفرم در روبوفارکس

سپس باید اهرم یا لوریج خود را انتخاب کنید که برای اینکار، باید روی choose کلیک کرده که داخل آن از لوریج 1:30 تا لوریج 1:2000 را می توانید انتخاب کنید که البته برای افراد مبتدی نهایت همان 1:1000 کافی است.

انتخاب لورج برای حساب سنت روبوفارکس

سپس تیک پذیرش قوانین لوریج I agree to the terms of the increased levrege program را بزنید.

در قسمت بعدی و در password باید رمز عبور تایپ کنید که این رمز عبور بهتر است متشکل از اعداد و اشکال و حروف بزرگ و کوچک انگلیسی باشد. همچنین اگر مشابه یا متفاوت با رمز اکانت اصلی هم باشد، اشکالی ندارد.

در کادر بعدی confirm password، مجددا رمز عبور خود را تکرار نمایید.

و در نهایت روی گزینه کانفیرم CONFIRM کلیک کنید.

انتخاب پسورد برای حساب سنت روبوفارکس

بدین ترتیب اکانت سنت شما ساخته شده و می توانید در آن به ترید بپردازید.

نتیجه:

حساب‌های سنت هم برای معامله گران تازه وارد و هم حرفه ای کاربرد دارد. کاربرد آن برای مبتدیان، پاسخگویی به نیازهای آنها برای تمرین در یک حساب کاربری واقعی، ساخته شده‌ است. برای معامله‌گران خبره، حساب‌های سنت می‌تواند برای بررسی کیفیت یک کارگزار و زمانی که می‌خواهند استراتژی‌های معاملاتی جدید را امتحان کنند، مفید باشد. با این حال، کارگزاران با حساب های سنتی مجموعه های مختلفی از شرایط و مشخصات را در حساب های خود ارائه می دهند.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

اگر سوال خاصی در این مورد دارید، لطفا در قسمت نظرات بپرسید.

موفق و پرسود باشید.

مطالب پیشنهادی:

آموزش کپی ترید CopyFxروبوفارکس