5/5 - (252 امتیاز)
اگر نمی دانید کپی ترید یا CopyFx روبو فارکس چیست؟ حتما با من همراه شو، چون در ادامه به زبان ساده و روان، این موضوع را کامل و گام به گام توضیح میدم.

برای آنکه در فارکس کار کنید سه شخصیت ممکن است داشته باشید:

 • یا تریدر حرفه ای هستید و کار با این پلتفرم ها را بلدید.
 • یا فقط آموزش دیده اید اما خیلی به تحلیل مسلط نیستید.
 • و یا کلا اطلاعات زیادی از این بازار ندارید.

روبو فارکس برای هر سه شخصیت های شما بازار درست کرده، یعنی این کارگزاری به مشتریان خود فرصت های متنوعی برای ایجاد درآمد غیرفعال و ترید خودکار ارائه می دهد. بدین صورت که افرادی که حرفه ای هستند نه تنها خودشان می توانند سود کنند، بلکه افرادی هم که آموزش ندیده اند و تجربه زیادی در ترید و معامله مستقل ندارند هم، می توانند از این بازار کسب سود کنند. جالبه بدونید که این کارگزاری جایزه اتحادیه معامله گران را برای دسته بهترین بستر سرمایه گذاری در سال 2019 دریافت کرده است. حتما می پرسید چطوری؟ با هم به بررسی این مورد که همان کپی ترید روبو فارکس است می پردازیم:

کپی ترید چیست؟

سرویس معاملات کپی ترید بیش از 10 سال پیش شروع شده است. از آن زمان، بسیاری از کارگزاران شروع به اجرای چنین معاملاتی کردند. کپی ترید به سادگی کار می کند. برای استفاده از این گزینه، باید به پلتفرم روبو بروید و یک ارائه‌دهنده استراتژی مناسبی را انتخاب کنید. پس از آن، باید در معاملات این فرد مشترک شوید تا تمام تراکنش های او به طور خودکار در ترمینال معاملاتی شما کپی بشود.

خب حالا این سوال پیش می آید که آیا همه تراکنش ها را میشه کپی کرد؟

در جواب باید بگوییم که خدمات کپی ترید به شما امکان می دهد بسته به عملکردهایی که انتخاب می کنید، گزینه های کپی ترید متنوعی را انتخاب کنید. این بدان معنی است که همه تراکنش ها قابل کپی نیستند، بلکه فقط آنهایی که با پارامترهای مشخص شده شما مطابقت دارند، قابل کپی هستند.

از خدمات کپی ترید می توان برای آموزش ترید شخصی یا ایجاد درآمد غیرفعال هم استفاده کرد. با این حال باید بدانید که این نوع پلتفرم، شما را از خطرات از دست دادن دارایی تان محافظت نمی کند. اگر تریدر ارائه‌دهنده استراتژی(یعنی همان فردی که انتخاب کردید که زیرمجموعه ترید او باشید و از او کپی بزنید) بی‌سود باشد یا ضرر کند، ضرر و زیان برای شما و یا هر کسی که این معامله برای آنها کپی شده است نیز متحمل خواهد شد.

مروری کلی کپی ترید روبوفارکس در سال 2021:

کپی کردن برنامه معاملاتی CopyFX
تنظیم کننده بلیز (IFSC)
حداقل سرمایه گذاری برای کپی کردن 10 دلار
کمیسیون برای معامله گران درصد معاملات سودآور میانگین کمیسیون 40٪ است
سپرده ها و برداشت ها انتقال بانکی، کارت های بانکی، Skrill، Neteller، ADVCash، Perfect Money ، تتر و بیت کوین
بازارهای موجود برای کپی کردن فارکس، CFD در سهام، شاخص ها، کالاها و ارزهای دیجیتال
تعداد ابزار 300+
میانگین اسپرد به EUR/USD 1.4
مقیاس شبکه 1400 ارائه دهنده استراتژی

تجزیه و تحلیل پلتفرم معاملات کپی روبوفارکس:

سرویس CopyFX در این کارگزاری به خوبی توسعه یافته و تعداد زیادی عملکرد دارد. ابتدا، شایان ذکر است که اطلاعات بسیار دقیقی در مورد معامله گران مدیریتی(آن معامله گرانی که شما زیرمجموعه کپی تریدشان می خواهید بشوید) ذکر شود که شما باید از بین آنها انتخاب کنید که می خواهید از کپی ترید چه شخصی استفاده کنید:

در اینجا می توانید تمام ویژگی های اصلی معامله گران انتخابی کپی ترید را مشاهده کنید، از جمله:

 • آیا حساب او در روبوفارکس تأیید شده است.
 • مقدار فعلی همه معاملات باز
 • تراز جاری
 • تعداد و درصد معاملات سودآور
 • نسبت اهرمی
 • حداکثر ضرر در کل زمان عملیات ترید
 • سودآوری
 • بهترین و بدترین معامله و غیره
 • موجودی حساب

همچنین می توانید با میزان پورسانتی که معامله گر برای تراکنش ها دریافت می کند، با دفعات پرداخت پورسانت و … آشنا شوید.

شما حتی می‌توانید معامله‌گری را که مشترک آن هستید تبلیغ کنید. نمایه معامله گر حاوی پیوندی برای شرکا و همچنین مقدار کمیسیون شریک است که به شخصی که مشترکین جدیدی را برای ارائه دهنده استراتژی جذب کرده است، پرداخت می شود.(پس شما با آوردن مشتری کپی ترید برای او هم می توانید از این طریق درآمد کسب کنید)

تجزیه و تحلیل پلتفرم معاملات کپی روبوفارکس

نمودارهای مالی معامله گران:

در این نمودار آمار مربوط به ابزار کپی ترید فارکس با جزئیات کافی ارائه شده است. در اینجا می توانید با سودآوری معامله گر نیز آشنا شوید که ما آن را در قالب یک نمودار ارائه کرده ایم که می تواند برای بازه های زمانی مختلف پیکربندی شود و داده ها را برای دوره های زمانی مختلف مشاهده کنید.

نمودارهای مالی معامله گران

نمودار کل سود ارائه دهنده استراتژی:

همچنین نمودار کل سود ارائه دهنده استراتژی نیز در این کارگزاری ارائه شده است که می توان آن را برای بازه های زمانی مختلف پیکربندی کرد. پس شما می توانید آمار سود هر روز از معاملات مدیر را هم در آن مشاهده کنید.

نمودار کل سود ارائه دهنده استراتژی

بررسی کپی ترید سود کل:

برای اینکه سود کل تان را بتوانید بررسی کنید باید به نمودار نسبت ترازنامه و سرمایه توجه کنید. جزئیات آن در روبوفارکس وجود دارد که می توانید تاریخ های مختلف را مشاهده کرده و فواصل زمانی را برای خودتان تنظیم کنید.

بررسی کپی ترید سود کل

بررسی کپی ترید مانده حساب و حقوق صاحبان سهام:

خب مورد دیگری که در هنگام معاملات فارکس باید بدانید حداکثر افت سرمایه یا drawdown (دراودان) است. دراودان یعنی بیشترین ضرری که یک حساب می تواند تحمل کند یعنی به عبارتی جمع معامله های در ضررش بیشتر از جمع معامله های در سودش است.

حداکثر افت سرمایه در روبوفارکس در دو نوع ارائه شده است:

 • در یک مقدار عددی (حداکثر شاخص برای کل دوره عملیات ارائه دهنده استراتژی)
 • در قالب نمودار (حداکثر افت سرمایه در پلتفرم به صورت درصد نشان داده می شود).

شما برای راحتی کار می توانید آن را به شکل نمودار همانند عکس زیر برای هر روز انتخابی مشاهده کنید.

بررسی کپی ترید مانده حساب و حقوق صاحبان سهام

بررسی کپی ترید برداشت و ابزارهای معاملاتی:

شما در copyfx همچنین می توانید ببینید که ارائه دهنده استراتژی شما از چه ابزارهای معاملاتی استفاده می کند. آنها در اینجا در قالب یک نمودار مناسب ارائه شده اند. درصد معاملات با هر ابزار به صورت درصد نیز نشان داده شده است.

بررسی کپی ترید برداشت و ابزار معاملاتی

بررسی کپی ترید جفت معامله:

تاریخچه معاملات: قبل از شروع کپی کردن معامله گر، باید با تاریخچه تراکنش های انجام شده توسط ارائه دهنده سیگنال احتمالی خود آشنا شوید.

فیلدهای تاریخچه

مشاهده جزئیات تراکنش های باز فعلی:

تاریخچه را می توان بر اساس صفحه یا برای یک تاریخ خاص (دوره زمانی) مشاهده کرد. پس از عضویت، می توانید جزئیات تراکنش های باز فعلی را نیز مشاهده کنید:

مشاهده جزئیات تراکنش های باز فعلی

به طور کلی می توان آمار معامله گران روی این پلتفرم را خوب دید و بررسی کرد. معامله گران با تجزیه و تحلیل دقیق برای هر ارائه دهنده استراتژی ارائه می شوند و در نمودارها شما می توانید عملکرد آنها را ببینید.

مزایا و معایب کپی کردن معاملات در روبوفارکس:

مزایا:

 • رابط کاربر پسند در آن به خوبی طراحی شده است.
 • تجزیه و تحلیل خوب برای معامله گران
 • حداقل سپرده کم

معایب:

 • فیلترهای موجود در آن به خوبی توسعه پیدا نکرده اند( که البته این فیلترهای موجود در این کارگزاری، نسبت به بقیه کارگزاری ها بسیار بهتر هستند)
 • داشتن کمیسیون و رایگان نبودن آنها( که این هم باید قبول کرد که هر فردی بالاخره کلی زحمت کشیده و استراتژی برای خودش طرح کرده و ما می خواهیم از تجربیات یک فرد با مهارت استفاده کنیم، پس این حق اوست که بهش کمیسیون پرداخت کنیم)

چگونه می توان بهترین معامله گر را برای کپی در کپی ترید روبوفارکس پیدا کرد؟

برای انتخاب معامله گران، برگه رتبه بندی معامله گران را در منوی کشویی سرمایه گذاری انتخاب کنید. جدولی با لیست کاملی از ارائه دهندگان استراتژی را مشاهده خواهید کرد.

جدول، داده های اصلی مربوط به هر مدیر معامله گر را نشان می دهد، از جمله:

 • نام حساب معامله گر
 • تعداد روزهایی که حساب او کار کرده است
 • نوع حساب معاملاتی مدیر
 • موجودی فعلی
 • سودآوری
 • تعداد معاملات بسته شده توسط مدیر
 • درصد سودآوری
 • پورتفولیو – سود دریافتی توسط مشترکین ارائه دهنده تراکنش
 • حداکثر برداشت

جدول داده های اصلی مربوط به هر مدیر معامله گر

همچنین یک ورودی جدول وجود دارد که تعداد مشترکین را نشان می دهد. با این حال، کارگزار تعداد دقیق کاربران را مشخص نمی کند. تنها موارد نشان داده شده در اینجا <10، 10-50، یا >50 است.

تعداد دقیق کاربران

مرتب سازی و فیلتر کردن انتخاب معامله گر:

مرتب سازی به شما کمک می کند تا یک معامله گر را انتخاب کنید. می‌توانید با فعال کردن معیارهای زیر، قراردادهای کپی را مرتب کنید:

 1. توسط کمیسیون
 2. فقط آنهایی که سودآور هستند
 3. با سودآوری
 4. فقط با برنامه شریک کپی ترید
 5. ترید بدون کمیسیونمرتب سازی و فیلتر کردن انتخاب معامله گر

جستجوی یک معامله گر:

همچنین می توانید با استفاده از جستجو یک معامله گر پیدا کنید. شما می توانید نام مستعار معامله گر یا نام حساب معاملاتی را مشخص کنید و سپس روبوفارکس نتایج اضافی مربوط به درخواست شما را به شما نشان می دهد.

جستجوی یک معامله گر

جستجو بر اساس فیلترهای خاص:

همچنین می توانید از فیلترها برای جستجوی خود استفاده کنید. شما می توانید در فیلترها بر اساس 10 معیار زیر جستجو را انجام دهید، از جمله:

 • درصد سود
 • تعداد معاملات
 • بالانس حساب
 • میزان ریسک
 • حداقل سپرده برای کپی ترید
 • حداکثر برداشت
 • تعداد روزهایی که حساب کار کرده است
 • تعداد مشترکین
 • میزان سودآوری از نظر پولی

جستجو بر اساس فیلترهای خاص 1

جستجو بر اساس فیلترهای خاص 2

فیلترهای این بروکر بد نیستند، اما ناقص هستند. به عنوان مثال، اگر نوع حساب معاملاتی معامله گر برای شما مهم است، این فیلتر نیز باید لحاظ شود. همچنین، شاخص های کافی برای دوره های زمانی خاص وجود ندارد. به عنوان مثال، سود 30 روز گذشته که البته ممکن است این موارد برای همه مهم نباشد.

نحوه شروع کپی کردن معامله گران در روبوفارکس:

کپی کردن تراکنش معامله گران در این بروکر بسیار آسان است:

 • ابتدا مراحل ثبت نام را طی کنید. نکته: توجه داشته باشید که در این بروکر، کپی برداری از معامله گران تنها از طریق یک حساب معاملاتی واقعی که مبتنی بر متاتریدر چهار MT4 است انجام می شود. شما نیازی به ایجاد یک حساب CopyFXTrader ندارید، این حساب برای ارائه دهندگان استراتژی در نظر گرفته شده است. برای کپی کردن معاملات از یک کارگزار، یک حساب ترید باید یک بار ایجاد شود.

نحوه شروع کپی کردن معامله گران در روبوفارکس

 • بعد، باید یک معامله گر را انتخاب کنید و به حساب خود بروید. در اینجا می توانید آمار و شرایط معاملات برای معاملات کپی را بیابید. دکمه اشتراک در بالای رابط حساب قرار دارد. در مثال زیر، با یک نماد ممنوعیت جایگزین شده است.
 • معامله کپی پس از واریز حداقل مبلغ به حساب شما می تواند باز و مجاز گردد.

آمار و شرایط معاملات برای معاملات کپی

آیا می توانم با کپی کردن معاملات در روبوفارکس درآمد کسب کنم؟

کپی کردن معاملات می تواند در روبو سودآور باشد. میزان سود به تعدادی شاخص: مانند بودجه شما، استراتژی معاملاتی مدیر و غیره بستگی دارد. اگر معامله گر مناسبی را برای کپی معاملات انتخاب کنید، می توانید درآمد غیرفعال کسب کنید.

با این حال، باید بدانید که با کپی کردن تراکنش ها فکر نکنید که همیشه سود می کنید، در صورت شکست معامله با یک ارائه دهنده استراتژی، همه مشترکین آن متحمل ضرر خواهند شد. بنابراین، هنگام کپی ترید حتما این مسأله را در نظر داشته باشید.

معاملات کپی در روبوفارکس چقدر کمیسیون و کارمزد دارد؟

سرویس این بروکر کمیسیون جداگانه ای برای کپی ترید دریافت نمی کند. کمیسیون یا کارمزد بر اساس معاملات عادی معاملات فرد دریافت می شود. بسته به نوع حساب معاملاتی، می تواند به شرح زیر باشد:

 • اسپرد: میانگین اسپرد برای EUR/USD 1.4 امتیاز است.
 • کمیسیون ثابت: 2.8 یورو برای CFD در سهام اتحادیه اروپا، 1.5 دلار برای CFD در سهام ایالات متحده و 0.01 دلار برای ارزهای دیجیتال در هر لات است.

هزینه معاملات کپی در روبوفارکس

اما نکته ای را بایستی بدانید که ممکن است ارائه دهندگان استراتژی برای کپی ترید، کمیسیون دریافت کنند و حتی در برخی موارد این کمیسیون بسیار بالاست. کمیسیون به عنوان درصدی از سود معاملات سودآور محاسبه می شود. متوسط ​​پورسانت دریافت شده توسط ارائه دهندگان استراتژی 40٪ هم می تواند باشد. پس حتما به این موضوع هم دقت کنید.

آیا کپی ترید در روبوفارکس ایمن است؟

شرکت روبوفارکس در بلیز ثبت شده و مجوز فعالیت های مالی آن توسط رگولاتور محلی IFSC با شماره سند IFSC 000138/107 صادر شده که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. بلیز یک حوزه قضایی فرا ساحلی می باشد که خدمات کپی کردن تراکنش های این شرکت بسیار خوب بوده و استفاده از پلتفرم معاملاتی کپی در آن آسان است، همچنین تجزیه و تحلیل با کیفیتی را در مدیریت معامله گران ارائه داده و بروکری است که سپرده اولیه کمی را برای کپی ترید ارائه کرده یعنی فقط با 10 دلار می توانید شروع به کپی کنید. مورد مهم این کارگزاری در بحث کپی ترید، کمیسیون ارائه دهندگان استراتژی برای کپی کردن معاملات است که البته این مورد هم قابل حل است که شما می توانید افرادی را انتخاب کنید که کمیسیون کمتری می گیرند و یا از دوستان و تریدران حرفه ای که خودتان می شناسید کمک بگیرید و زیرمجموعه آنها قرار بگیرید تا کمیسیون کمتری بدهید. در ایران، افرادی که کمیسیون کمتری می گیرند بیشتر وجود دارند و شما می توانید از آنها کمک بگیرید. همچنین در مقابل این همه ویژگی و مزایای عالی در این بروکر، اگر شما فرد متخصص و تحلیل گر حرفه ای را سراغ دارید، که از کپی معاملات او استفاده کنید،حتی اگر کمیسیون بالایی هم به او بپردازید، باز هم برای شما منفعت زیادی دارد، چرا که خیلی راحت می توانید به کسب سودها و درآمد دلاری، بدون هیچ سختی برسید.

در این مقاله همه مطالبی که شما برای کپی ترید در روبوفارکس نیاز داشتید بدانید، گفته شده و شما متوجه شدید که نه تنها این بروکر خدمات متنوعی را برای کاربران خود ارائه می دهد بلکه با داشتن بخش COPYFX در آن، هم افراد حرفه ای، هم نیمه حرفه ای و هم مبتدی ها می توانند سود کنند.

ممنون که تا انتها همراه ما بودید.

اگر سوال خاصی در این زمینه دارید حتما در زیر همین پست بپرسید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

 

مطالب مفید:

آموزش ثبت نام روبو فارکس ❤️ 30 دلار بونوس و VPS رایگان